Optymalizacja SEO i pozycjonowanie - wysokie pozycje w Google dla Twojej firmy

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach, często zwane SEO (Search Engine Optimization) ma na celu osiągniecie wysokich pozycji strony internetowej w wyszukiwarkach na odpowiednie dla danej strony słowa kluczowe. Przykładowo: jeśli zajmujemy się sprzedażą jedwabników, odpowiednimi dla nas będą słowa: "jedwabniki", "sprzedaż jedwabników" oraz słowa pokrewne. Celem pozycjonowania jest umieszczenie tych właśnie słów możliwie wysoko w naturalnych wynikach wyszukiwania. Dzięki tej operacji naszą stronę odwiedzi więcej osób, co pociągnie za sobą wzrost sprzedaży.

Bezpłatna wycena

Zamów bezpłatną wycenę dla swojej strony!

Pozycjonowanie stron internetowych - zasada działania

Od czego zależy pozycja w wyszukiwarkach?

Pozycjonowanie stron www - wzrost pozycji w Google 1. Konkurencja - najważniejszym czynnikiem jest konkurencja, czyli po prostu jak wiele stron możemy znaleźć w internecie na dany temat oraz ile z nich się już pozycjonuje.

Wspomniane uprzednio "jedwabniki", "sprzedaż jedwabników", to frazy, na które nie ma zbyt dużej konkurencji, dzięki czemu nasza strona pojawi się wysoko nawet bez pozycjonowania. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku fraz trudnych jak np. kredyty, komputery, hotele, bilety lotnicze...

2. Linki - czynnikiem mającym ogromny wpływ na pozycję w wyszukiwarkach jest jakość i ilość linków prowadzących do naszej strony z innych stron w internecie. Nazywamy je Back Links (BL). Szczególny wpływ ma tutaj jakość linków. Znajdziemy w sieci mnóstwo źródeł tanich bądź nawet darmowych linków. Słabe linki są jednak bezwartościowe.

3. Optymalizacja - kolejnym czynnikiem wpływającym na pozycje strony jest optymalizacja serwisu - zawarta w nim treść, struktura linków wewnętrznych, rozmieszczenie nagłówków, odpowiedni dobór metatagów takich jak title, description, keywords.


Po jakim czasie mogę spodziewać się wyników?


To w jakim czasie strona znajdzie się na początku listy wyników wyszukiwania, zależy przede wszystkim od konkurencji w danej branży oraz słów kluczowych. Nie da się jednoznacznie określić w jakim czasie strona pojawi się wysoko, można jedynie prognozować na podstawie doświadczenia.


Czy zlecić pozycjonowanie profesjonalistom?


Jeśli zajmujemy się sprzedażą jedwabników pozycjonowanie może się okazać niepotrzebne - wystarczy dobrze wykonana optymalizacja strony.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku trudnych fraz. Wtedy sprawę należy przekazać w ręce profesjonalistów, ponieważ posiadają oni własne "mocne" serwisy internetowe, dzięki czemu umieszczane na nich linki dają naprawdę dobre rezultaty. Bez wspomnianych tutaj serwisów zbyt wiele sami nie zdziałamy. Istotna jest również szybkość reagowania na zmiany algorytmów wyszukiwarek, na "bycie na bieżąco" z pewnością sami nie będziemy mieć czasu...


Zmienność algorytmów Google


Algorytmy Google są zmienne niczym pogoda, lecz cały czas to monitorujemy i dostosowujemy się do tych zmian. Jak zmienna jest pogoda, to każdy wie. Jakość usług Top Solutions jest niezmienna - zawsze na najwyższym poziomie.

Nie ma znaczenia dla nas czy miasto, w którym działa Twoja firma to Poznań, Wrocław, Warszawa, gdyż nasze usługi świadczymy na terenie całej Polski. Propozycja pozycjonowania skierowana jest zarówno dla firm z dużych miast jak np. Poznań, Warszawa, Łódź czy Wrocław, jak i dla tych z mniejszych miejscowości. Pozytywizm doskonale oddaje nasze zamiłowanie do pracy, gdyż my lubimy to, czym się zajmujemy i jesteśmy w tym dobrzy.